Results of

festival 2016

Results of festival 2016

MAIN AWARDS

Gran-Prix of Anna German

WERONIKA OSTROWSKA, Poland

Cup of the Mayor of City Suprasl

dance crew SOLNIECZNYJE ŁUCZIKI , Belarus

Suprasl - Pop Vocal (bands, soloists, duets)

CHOIR KANTILENA, Belarus
BAND MUSIK STARS, Belarus
SHOW-GROUP AKWAREL, Belarus
PATSIOMKINA VALERYIA, Belarus
WOŁCZYK ALEKSANDRA, Poland
ZYSKOWSKA MAYA, Poland
MAGDALENA SIEMASZKO + ANNA BEJDA, Poland
DYDYSHKA KATSIARYNA, Belarus
KAWALEC MATEUSZ, Poland
SZKIŁĄDŹ KAROLINA, Poland
SHOSTAK YANA, Poland
TSUBIKAVA VERANIKA, Belarus

ART-GRUPA WIASIOŁKA, Belarus
BAND MAŁE HDK,  Poland
TSURANOVA EVELINA, Belarus
CITKO WERONIKA, Poland
KHAMIANKOVA KIRA, Belarus
PYSK VALERYIA + ZNACHENOK DOMINIKA, Belarus
SAROKINA ARYNA, Belarus
WERDA ADA, Poland
CZURO MAŁGORZATA, Poland

SHOW-GROUP AKWAREL, Belarus
BAND SCOPy, Belarus
ANNA BEJDA, Poland
SENKEVICH KSENIA, Belarus
BARWICKA KINGA, Poland
ZUZANNA I GABRIELA SNARSKIE, Poland
GINSZT WANDA, Poland
CHAMRUK MARYIA, Belarus
DRUŻBA KATARZYNA, Poland
WAWRESZUK JULITA, Poland

FILIPOVICH NASTASSIA, Belarus
SANDALIUK JULIYA, Belarus
LUSHCHYTSKAYA SOFYA, Belarus
ZAJKOWSKA KORNELIA, Poland
DANIŁOWICZ AGATA, Poland
BOROWIK JULIA, Poland
CHAMRUK DARYA, Belarus
LEONIUK ALEKSANDRA, Poland
OSTROWSKA IGA, Poland
STATKOUSKAYA ANHELINA, Belarus
POWICHROWSKA NATALIA, Poland
GILEJKO DARIA, Poland
RAPNICKI HUBERT, Poland
SAWICKA MARIA, Poland
KUC NATALIA, Poland
SZTYLER DOROTA, Poland
DALID KRYSTSINA, Belarus
KARCZEWSKA IZABELA, Poland
ZALEWSKA ALEKSANDRA, Poland
BERTASH ANTON, Belarus
KANTAUTAS LIZAVETA, Belarus
SZAFARSKA MAGDALENA, Poland
ŚWIDERSKA SYLWIA, Poland

BIALYSTOK - CHOREOGRAPHY and FOLK VOCAL

DANCE CREW SOLNIECZNYJE ŁUCZIKI, Belarus
DANCE CREW MIECZTA, Belarus
DANCE CREW AKWAREL, Belarus
K1.I B DZIAŁU MŁODZIEŻOWEGO, Poland
DANCE CREW SOLNIECZNYJE ŁUCZIKI, Belarus
DANCE CREW KASKAD, Belarus
ZPiT GRAJEWIANIE, GROUP “B1”, Poland
ZPiT GRAJEWIANIE, GROUP “A”, Poland
STRAZDYN DARYA, Belarus
PANTSIALEYEVA DAMINIKA, Belarus
FOLK BAND PŁOMIEŃ, Belarus
FILIPOVICH NASTASSIA, Belarus

DANCE CREW  JUNONA, Belarus
K1.II D DZIAŁU MŁODZIEŻOWEGO, Poland
ZPiT GRAJEWIANIE, GROUP “B2”, Poland
FOLK DANCE CREW PODLASKIE PROMYKI, Poland
DANCE CREW  MIECZTA, Belarus
ZESPÓŁ TANECZNY PRZY CHOREOGRAFICZNYM GIMNAZJUM – COLLEGE, Belarus
YESIPAVA LIZAVETA, Belarus
ENSEMBLE OF FOLK MUSIC MEDUNICA, Belarus
NICHYPAROVICH MILANA, Belarus

DANCE CREW MIECZTA, Belarus
ZPiT GRAJEWIANIE , GROUP “C”, Poland
SDANCE CREW PARALLELI, Belarus
DANCE CREW SOLNIECZNYJE ŁUCZIKI, Belarus
LAHUN DARYA, Belarus
ART-GROUP WIASIOŁKA, Belarus
HALAVAROVA BOZHENA, Belarus

DANCE CREW PARALLELI, Belarus
ZESPÓŁ TANECZNY PRZY CHOREOGRAFICZNYM GIMNAZJUM – COLLEGE, Belarus
DANCE CREW AKWAREL, Belarus
DUET – LAHOIKA KARYNA + SEVERYNA DZIYANA, Belarus
TSYMBALAVA VALERYIA, Belarus
YESIPAVA LIZAVETA, Belarus
MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA ROZRYWKOWA, Poland
ALIAKSANDR SHVAJDZIUK, Belarus
VARASHKOVA ANASTASIYA, Belarus
LUSHCHYTSKAYA SOFYA, Belarus
KUZNUATSOVA APALINARYIA, Belarus
TSURANOVA EVELINA, Belarus
SANDALIUK JULIYA, Belarus

Share this article
PolshaPrivet! © 2019