Jury Festiwalu

Jury Festiwalu

W skład Międzynarodowego Jury Festiwalu wchodzą przedstawiciele muzyki, kultury i tańca. Za pracę Jury odpowiada przewodniczący. Od decyzji Jury nie przysługuje odwołanie. Wyniki konkursu przewodniczący Jury ogłosi podczas Gali Finałowej. Organizator opublikuje na stronie Festiwalu wyniki najpóźniej do 30/10/2019.

 

Przewodniczący jury

     

Mgr Helena Mieszkuniec

Muzyk, pedagog, autorka tekstów piosenek, wokalistka jazzowa, kompozytorka ponad 600 piosenek w tym około 200 dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W 1993 roku założyła Szkołę Estradową im. Anny German w Białymstoku. Kompozytorka muzyki i autorka tekstów piosenek do musicali „Dym I”, „Dym II”, „Szansa I”, „Szansa II”, „Ona i On”. Pomysłodawczyni, organizator oraz dyrektor artystyczny ogólnopolskich festiwali „Młodzi w Piosence” (15 edycji), „Sing Jazz Bluess” (13 edycji), „Młodzi w kolędzie i pastorałce” (15 edycji). Organizator 20 edycji koloni piosenkarskich i warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Szefowa Domu Pracy Twórczej Villa Hellena w Czarnej Wsi Kościelnej. Wpisana w 2002 roku do encyklopedii „who is who”. Odznaczona odznaką zasłużony działacz kultury. Zdobywczyni jako wokalistka jazzowa wielu głównych nagród na festiwalach ogólnopolskich m.in. na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Nakręcono o niej dwa filmy dokumentalne. Brała udział w wielu koncertach na żywo w telewizji ogólnopolskiej. Pomysłodawczyni wielu koncertów i konkursów dla młodych wokalistów m.in. Vektor Muz, Wokal Roku w Białymstoku i inne. Założycielka w 2002 roku zespołu dziecięcego „Słonce w Kapeluszu” działającego do dzisiejszego dnia.
Ocena w kategorii: śpiew, piosenka autorska, wykonanie instrumentalne, twórczość teatralna

 

Sergej Derbun 

Wokalista, choreograf, członek Związku Artystów Muzyków Republiki Białoruś. Pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Festiwalu “Nowyje wierszyny”, organizowanego w Mińsku na Białorusi. Współautor Międzynarodowego Artystycznego Projektu “BYFEST” i “#LetoСябры” na Białorusi.
Ocena w kategorii: śpiew, piosenka autorska, choreografia, sztuka cyrkowa, wykonanie instrumentalne, twórczość teatralna

 

 

 

 

 

Członkowie Jury

 

Mgr Mariola Wojtkiewicz

Absolwentka białostockiego Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie , pracownik dydaktyczny Międzywydziałowego Instytutu Kulturoznawstwa i Sztuki Uniwersytetu w Białymstoku w Zakładzie Kulturoznawstwa. Opiekunka Artystycznego Koła Teatralnego oraz od 10 lat reżyserka teatru studenckiego „StuKoT” na Uniwersytecie w Białymstoku. Pracownicy Zakładu Kulturoznawstwa prowadzą badania z dziedziny antropologii kultury, estetyki, teorii i historii poszczególnych dziedzin sztuki.
Ocena w kategorii: twórczość teatralna, sztuka cyrkowa

 

 

Magdalena  Łukasik

Tancerka, instruktorka tańca i wokalistka estradowa. Instruktorka fitness, Zumba ® Fitness, Zumba ® Kids, Salsation ® Fitness, Trener Personalny. Założycielka firmy eventowo – artystycznej “Ogarnij bazę”. Przygodę z estradą zaczęła w wieku 4 lat. Zaczynając w latach 90` od tańca nowoczesnego, przeszła przez wiele technik tanecznych, biorąc udział w licznych warsztatach w Polsce i za granicą (m.in dancehall, hip-hop, reggeaton, salsa, samba, afro, raggae, choreografia, jazz i inne.). Jej największą miłością są rytmy reggaetonowe, dancehallowe i afrykańskie. Uczestniczka kilkudziesięciu warsztatów artystyczych w tym międzynarodowych. Uczestniczka Salsa Warsaw Festiwal 2013-2014 oraz Reebok Wellness Marathon – Praga 2014. Finalistka mistrzostw Polski w tańcu nowoczesnym. Tancerka i wokalistka białostockich musicali wystawionych w Polsce i za granicą.Wieloletnia tancerka zespołu rewiowego “Zaza”, występującego na scenach w Polsce i za granicą. Razem z zespołem wiele lat występami uświetniała różne imprezy, gale i wydarzenia. Choreograf i instruktorka Wakacyjnych Teatraliów 2016, 2017.
Ocena w kategorii: choreografia

 

 

 

Mariusz Żwierko 

Choreograf, instruktor tańca, kierownik artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca “Kurpie Zielone” z Białegostoku, założyciel i kierownik zespołu tanecznego Woda Na Młyn z Warszawy, choreograf i artysta Teatru Pijana Sypialnia z Warszawy. Jego kompozycje, prezentowane przez różne zespoły na wielu festiwalach, w Polsce i za granicą, oceniane są  bardzo wysoko,  zdobywając najwyższe miejsca w konkursach. Współpracował z Ludowym Zespołem Artystycznym Promni im. Zofii Solarzowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz wieloma innymi zespołami folklorystycznymi, dla których tworzy choreografie oparte na tańcach  kurpiowskich i inynch regionów – m.in. dla ZPiT „Ziemia Bydgoska”, ZPiT „Nowa Ruda”, ZF „Marynia”, ZTL „Bystry”, ZPiT „Podlasiacy”. Jest współtwórcą Projektu Artystycznego “Meandry” z Łomży.  Przez pięć lat był choreografem i kierownikiem ZPiT „Grajewianie” z Grajewa, który w 2016 roku otrzymał na festiwalu Bydgoskie Impresje Muzyczne Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wykłada na instruktorskim kursie kwalifikacyjnym przedmioty folklor taneczny Kurpi oraz warsztat choroegrafa.  Wielokrotnie reżyserował i prowadził autorskie koncerty zespołów, z którymi pracuje. Jest m. in. współautorem koncertu “Muzyka Pana Chętnika” (P. A. Meandry z Łomży), widowiska MIASTO/WIEŚ (Woda na Młyn, Teatr Pijana Sypialnia) prezentowanego w Reducie Banku Polskiego i w  Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego oraz koncertu KWIATY I KWADRATY (Woda na Młyn, Teatr Pijana Sypialnia).  Stworzył choreografie do spektakli Teatru Pijana Sypialnia: „Wyjowisko”, „Wodewil warszawski”, „Łojdyrydy”, „Wesele”.  Reżyserował koncert z okazji jubileuszu 60-lecia Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku oraz 65-lecia ZPiT „Kurpie Zielone”, które odbyły się w Operze i Filharmonii Podlaskiej.
Ocena w kategorii: choreografia

 

Marta Dral 

Wokalistka zespołu “Bieły Son”, wykonującego autorską muzykę w języku białoruskim do tekstów m.in. Jana Chochy, Wiktora Szweda, Łarysy Geniusz i Wiktora Stachwiuka. Zespół wydał płytę, która w 2010 r. miała swoją reedycję na Białorusi z okazji 100 urodzin białoruskiej poetki Łarysy Geniusz. Wraz z zespołem koncertowała m.in. w Filharmonii Narodowej w Mińsku na Białorusi, na Festiwalu Muzyki Młodej Białorusi “Basowiszcza”, Festiwalu Mniejszości Narodowych w Gdańsku, Festiwalu “Bardauskaja Vosień” w Bielsku Podlaskim i Białymstoku, Białowieskich Integracjach Artystycznych “Peretocze” i Wieczorach Kolęd Prawosławnych w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Pasjonatka śpiewu chóralnego oraz muzyki białoruskiej, rosyjskiej i ukraińskiej. Brała udział w projektach związanych z muzyką i tańcem tradycyjnym, uczestniczyła m. in. w inicjatywie WOAK-u “Meandry” – Szkoła Muzyki Tradycyjnej. Współautorka tekstów piosenek i kompozytorka.
Ocena w kategorii: śpiew, piosenka autorska, wykonanie instrumentalne, twórczość teatralna

 

 

 

 

 

 

Marek Ławreszuk

Od 2005 roku do dnia dzisiejszego Marek Ławreszuk jest kierownikiem Orkiestry Smyczkowej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia. W skład 70 osobowej orkiestry wchodzą uczniowie klas skrzypiec, wiolonczeli oraz kontrabasu. W ramach promocji białostockiego szkolnictwa muzycznego występowała m. in. w Zambrowie, Olsztynie, Łomży, Suwałkach, Grajewie, Augustowie, Bielsku Podlaskim i Piekutach. Co roku koncertuje także na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w ramach cyklu koncertów Wiosny Młodzieży Artystycznej. Poziom orkiestry doceniony został również na ogólnopolskich konkursach.
– I miejsce na III Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Szkół Muzycznych I stopnia w Będzinie, 2009 r.
– II miejsce oraz wyróżnienie dla dyrygenta w VI edycji Festiwalu w Będzinie, 2015 r.
Ocena w kategorii: wykonanie instrumentalne, śpiew, piosenka autorska, twórczość teatralna, sztuka cyrkowa

 

Share this article
PolshaPrivet © 2019