Szkoła

Estradowa

Szkoła Estradowa im. Anny German została założona w 1993r. przez wokalistkę jazzową, pedagoga, kompozytorkę piosenek i autorkę tekstów, oraz animatora kultury mgr. Helenę Mieszkuniec.

Stworzony przez nią program nauczania tzw. „autorski” powstał na potrzeby Szkoły Estradowej z wyraźnym profilem musicalowym. W związku z tym oprócz śpiewu estradowego i operowego i przedmiotów muzycznych takich jak instrument, solfeż, teoria i historia muzyki i emisja głosu wprowadzono do programu taniec i teatr.

ZAŁOŻYCIEL SZKOŁY

W 1993 roku do życia powołała szkołę mgr. Helena Mieszkuniec.
Jest muzykiem, pedagogiem, autorką tekstów piosenek, wokalistką jazzową, kompozytorką ponad 600 piosenek w tym około 200 dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.
Helena Mieszkuniec jest kompozytorką muzyki i autorką tekstów piosenek do musicali „Dym I”, „Dym II”, „Szansa I”, „Szansa II”, „Ona i On”. Pomysłodawczyni, organizator oraz dyrektor artystyczny ogólnopolskich festiwali „Młodzi w Piosence” (15 edycji), „Sing Jazz Bluess” (13 edycji), „Młodzi w kolędzie i pastorałce” (15 edycji).
Organizator 20 edycji koloni piosenkarskich i warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży.
Szefowa Domu Pracy Twórczej Villa Hellena w Czarnej Wsi Kościelnej.

Wpisana w 2002 roku do encyklopedii „who is who”.
Oznaczona odznaką zasłużony działacz kultury.
Zdobywczyni jako wokalistka jazzowa wielu głównych nagród na festiwalach ogólnopolskich m.in. na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu.
Nakręcono o niej dwa filmy dokumentalne.
Brała udział w wielu koncertach na żywo w telewizji ogólnopolskiej.
Pomysłodawczyni wielu koncertów i konkursów dla młodych wokalistów m.in. Vektor Muz, Wokal Roku w Białymstoku i inne.
Założycielka w 2002 roku zespołu dziecięcego „Słońce w Kapeluszu” działającego do dzisiejszego dnia.

PolshaPrivet © 2019